O nás

Historie

Jak to začalo

Strojaři Ing. Miroslav Vrána a Ing. Jaromír Smékal začali v létě 1993 vyrábět, ještě jako fyzické osoby, v pronajatých prostorách zemědělského družstva v Potěhách kovové formy pro prefabrikáty, určené zejména pro tehdejší Prefu Bučice. V té době mohl málokdo tušit, do kolika směrů se jejich činnost rozšíří.

Důležitý zlom

Důležitý zlom znamenal vyhraný konkurs na dodávku kovových reklamních ploch, který vypsala belgická společnost East Wets Media. Závěrem roku 1993 s ní oba muži, kteří jsou nyní společníky firmy INPRO Čáslav s.r.o., podepsali smlouvu a na jaře 1994 jí dodali první stovku kovových billboardů, tehdy už působili v místech někdejšího skladu zeleniny v Potěhách, který přebudovali na halu pro strojírenskou výrobu.

Zájem o kovové reklamní plochy

Zájem o kovové reklamní plochy záhy projevili další mediální agentury, rovněž společnost BigBoard International, jejímž prostřednictvím putovali billboardy vyráběné v Potěhách i do zahraničí, především do států bývalé SSSR. V této době se firma INPRO rozrostla, zaměstnávala i sedmdesát pracovníků, kteří pracovali na tři směny včetně sobot a nedělí. Tento rozmach lze přičíst faktu, že firma INPRO začala vyrábět kovové billboardy jako první v České republice a na trhu se osvědčila. Náskok před konkurencí, která se často uchyluje i ke kopírování, si udržujeme jednak inovací původního produktu a rozšiřováním sortimentu, jednak patentováním činnosti (nyní vlastní tři užitné vzory a čtyři průmyslové vzory). Tak se ke kategoriím billboard, bigboard a megaboard (největší reklamní plocha z Potěh stojí na Slovensku s rozměry 10 x 30 m a výškou 33 m) připojil koncem roku 2001 i tzv. backlight, což je zařízení zevnitř prosvícené, opatřené systémem zářivek. Způsob napínání vyměnitelné fólie, jíž je skříň se zářivkami potažena a elektronické zajištění svítidel představuje původní přínos firmy INPRO do realizace tohoto produktu. Veškeré billboardy putují k zákazníkům jako stavebnice v dílech, které se montují a staví zejména na hlavních silničních tazích doma i v cizině.

Další program

Další program, odstartovaný účastí firmy na brněnském veletrhu Autotec roku 1994, kde předváděla dvounápravový přívěs, tvoří výroba přívěsů a přívěsných vozíků za nákladní a osobní automobily (od 0,5 do 3,5 tuny), nebržděných i bržděných, jedno i dvounápravových včetně speciálních, např. pro hasiče. K přívěsu pro lodě se nyní přidává prototyp přívěsu pro letadla, který reprezentuje export do USA. V Potěhách rovněž vznikají nástavby užitkových automobilů, převážně valníkové, ale i skříňové v kategoriích N1, N2 a N3, jakož i jednotlivé komponenty (např. podlahová oka, zámky, panty, blatníky aj.), bez nich se výrobci přívěsů a nástaveb neobejdou.

Nová provozovna v Čáslavi

V březnu 2007 otevřela firma novou provozovnu v Čáslavi – v Jeníkovské ulici. Do nového areálu se přestěhoval kompletní výrobní program, který se zároveň rozšířil o činnost autorizovaného prodejce vozů Škoda, což zahrnuje prodej nových vozů Škoda, kompletní servisní služby, prodej originálních dílů a příslušenství Škoda, prodej ojetych vozů, autopůjčovnu, 24 hodinovou službu v nouzi – mobil servis. Dále se servis zabývá prováděním oprav vozů ostatních značek (neautorizované). Rozšířením kapacit v novém obchodně-výrobním areálu na kraji města Čáslavi, došlo k nárůstu počtu zaměstnanců na 80.