Řezání plazmou a kyslíkem

Pálení plechů max. 6 x 2 m, řezání plazmou Hypertherm HSD 130 do síly až 25 mm, pálení autogenem – řezání plechů kyslíkem od 10 mm až do 100 mm.

CNC řezání plechů

Pálení plechů plazmou a autogenem


Řezání plazmou

Řezání provádíme se zdrojem Hypertherm HSD 130 do max. síly plechu 15 mm.

Řezání plazmou je efektivní a rychlé dělení plechů. S plazmovým zdrojem Hypertherm HSD 130 se pálí plech o síle 10 mm rychlostí přibližně 2500 mm za min. Pálení plazmou nezanechává téměř žádné okuje na spodní straně výpalků, s výjimkou rohů a krátkých kontur, kde stroj zpomalí a vytvoří malou okuj na spodní straně výpalku, která se snadno odstraní.

Řezání otvorů plazmou

Při řezání otvorů je důležité připomenout, že plazmová technologie dokáže vypálit optimální otvor s min. průměrem dvojnásobku síly plechu, aby díra měla zachovanou kulatost. Optimální nejmenší možný průměr pálení je přibližně 7-8 mm do síly plechu 4 mm. Při pálení silnějších plechů se tento min. rozměr zvětšuje. U pálení otvorů záleží na Vašem požadavku na přesnost, kvalitu a použití výpalků.

Řezání kyslíkem

Řezání kyslíkem provádíme od síly plechu 10 mm do 100 mm, avšak do max. váhy plechu 5 tun.

Pálicí plán a ocenění výpalků

Pro vytvoření pálicího plánu a ocenění výpalků vyžadujeme výkres ve formátu DWG, nebo DXF s výjimkou čtvercového, obdélníkového, nebo kruhového tvaru výpalku, které mohou být např. ve formátu JPG, PDF apod. Jiné formáty neakceptujeme.

Poptávku pro pálení plazmou a autogenem můžete zaslat vedoucímu pálícího centra.
Jiří Múčka
e-mail: mucka@inpro-caslav.cz